Rabat 5%

Atrakcje

Tężnia solankowa
Tężnia solankowa
na terenie hotelu

Jako idealne dopełnienie kuracji zdrowotnej wszystkich Gości Hotelu Era Kur & Spa. Drewniana konstrukcja, w której solanka przesącza się kroplami po ścianach i pod wpływem wiatru oraz promieni słonecznych intensywnie paruje. Wokół tężni tworzy się słynny, bogaty w jod mikroklimat, który jest naturalnym, leczniczym inhalatorium. Zalecany szczególnie osobom borykającym się z problemami układu oddechowego, ale także wzmacnia system immunologiczny, wykazując przy tym działanie relaksacyjne.

Single tracks
Single tracks
Hotel Bike Friendly

Hotel „Bike Friendly” – region to prawdziwa mekka dla fanów dwóch kółek – ponad 100 kilometrów tras, w tym doskonale przygotowana sieć naturalnych ścieżek rowerowych SINGLE TRACKS o zróżnicowanych poziomach trudności w malowniczej otulinie Gór Izerskich, a jedna z nich w bliskim sąsiedztwie hotelu (jedyne 300 metrów), do tego strefa rowerzysty bezpośrednio w obiekcie – monitorowana przechowalnia rowerów, sprzęt do mycia jednośladów, mini zestaw serwisowy do dyspozycji – pozwala nam wyróżnić się jako miejsce sprzyjające rozwijaniu tej aktywności!

Kolej gondolowa
Kolej gondolowa
Ski&Sun

Ośrodek sportów zimowych i letnich z nowoczesną 8 - osobową koleją gondolową – trasa o łącznej długości 2172 m i przepustowości 2,4 tys. osób w ciągu godziny. Istny raj dla narciarzy – w ramach  infrastruktury dostępna jest oświetlona trasa zjazdowa o długości 2500 metrów, a także stok szkoleniowy (orczyk), szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu zimowego, serwis sprzętu sportowego oraz – w ramach letnich aktywności – wypożyczalnia rowerów. Dodatkowym atutem jest trasa narciarstwa biegowego o długości 9,5 km mająca swój bieg od Stogu Izerskiego do Chatki Górzystów.

Wieża widokowa
Wieża widokowa
Sky Walk

Czyli ścieżka w chmurach – drewniana konstrukcja o długości 850 metrów, którą spacerując wzniesiesz się na wysokość 62 metrów, skąd roztacza się wyjątkowa panorama na miasto Świeradów – Zdrój i góry. Oprócz niepowtarzalnych widoków, na ścieżce znajdziesz liczne atrakcje dla miłośników adrenaliny – siatka w kształcie kropli na wysokości ponad 60 metrów, szklana platforma – nowy wymiar widoków i uczucie lewitacji na wysokości 62 metrów oraz 105 metrowa zjeżdżalnia.

Wieża widokowa
Wieża widokowa
Na Młynicy

Czyli kolejna atrakcja – zaledwie 500 metrów od hotelu – pozwalająca na spacer w chmurach. Stalowa konstrukcja ma niemal 34 metry wysokości z dwoma podestami widokowymi – na wysokości 15,5 oraz 23,7 metrów, skąd możemy podziwiać urokliwe Pogórze Izerskie, Stóg Izerski, Wysoki Kamień, Góry Łużyckie i Kaczawskie oraz położony malowniczo w dolinie Świeradów – Zdrój. Na górny taras widokowy prowadzą schody wykonane z krat pomostowych. Do dyspozycji odwiedzających są także lunety obserwacyjne.

Dom Zdrojowy
Dom Zdrojowy
Z Halą Spacerową i Parkiem Zdrojowym

Niezwykle ciekawy obiekt architektoniczny położony w centrum Uzdrowiska, wybudowany w 1899 roku, podzielony na dwa budynki, które łączy najdłuższa na Dolnym Śląsku Hala Spacerowa o długości 80 metrów i modrzewiowej konstrukcji, z piękną roślinną polichromią, witrażami i herbem rodziny von Schaffgotsch umieszczonym nad sceną. Dom Zdrojowy posiada wysoką na 46 metrów wieżę zegarową, a na jej tarasach obejrzeć można tzw. „Sztuczną Grotę” (niegdyś pijalnia wód mineralnych), natomiast w piwnicach zabytkowego obiektu znajduje się Muzeum Zdrojowe. Budowla otoczona jest rozległym parkiem.

Mini Golf
Mini Golf
Pole do mini golfa

Bezpłatna atrakcja dla całych rodzin w bliskim sąsiedztwie hotelu (350 metrów). Aktywna forma spędzenia czasu ćwicząca zręczność i dokładność na specjalnie przygotowanym polu golfowym liczącym 18 dołków. Co ważne, sprzęt – kije golfowe i piłki – można bezpłatnie wypożyczyć w hotelu lub w Stacji Kultury.

Newsletter
Bądź na bieżąco

Zapisz się do Newslettera i odbierz 5% rabatu przy rezerwacji na naszej stronie
* dotyczy tylko osób zapisujących się po raz pierwszy

newsletter