+
PL | DE
 
Nowy hotel w sercu Świeradowa!
Lokalizacja Świeradowa-Zdroju jest bardzo dogodna dla tych, którzy podczas urlopu chętnie zwiedzają i poznają nowe miejsca. Po około 200 km do Drezna, Pragi oraz Wrocławia umożliwia podróżowanie do tych miejscowości. Lokalne biura podróży organizują do tych miejscowości wycieczki autokarowe z przewodnikiem.

Miłośnikom architektury sakralnej możemy polecić klasztory i interesujące kościoły, których na Dolnym Śląsku nie brakuje. Świątynie wznoszono w różnych okresach. Wiele z nich powstało w interesujących okolicznościach. Na przykład bardzo znany Kościółek Wang w Karpaczu, Kościoły Pokoju w Jaworze i Świdnicy, czy jeleniogórski Kościół Łaski. Opactwo cystersów w Krzeszowie, czy dużo mniejszy zespół poklasztorny w Lubomierzu, mieście kojarzonym głównie ze znaną polską komedią.

Wille fabrykantów, szlacheckie pałace w Kotlinie Jeleniogórskiej, ruiny zamków warownych, które kiedyś broniły granicy wzdłuż rzeki Kwisy.

W promieniu 20 km od Świeradowa znajdują się 2 perełki, które muszą znaleźć się w planach każdego odwiedzającego. Zamek Czocha oraz Frydlant.

Nasza recepcja udziela informacji jak dotrzeć do atrakcji turystycznych, kiedy są czynne i ile kosztuje wstęp.